среда, 24 октября 2012 г.

Портфоліо


-->

ПОРТФОЛІО ПРОЕКТУ

Назва проекту

Заповідними стежками Балаклійщини

Назва навчальної теми

Використання й охорона природних умов і природних ресурсів

Основний та другорядні навчальні предмети

Географія, біологія, екологія

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис проекту

Проект виконують учні 8 класу. Тема «Використання й охорона природних умов та природних ресурсів». Учні досліджують стан розвитку природно-заповідного фонду Балаклійського району. Вивчають історію розвитку заповідної справи, сучасні проблеми охоронних територій, аналізують можливість створення нових природоохоронних територій. Проект завершується створенням презентацій, в яких висвітлюються результати досліджень.

План

План навчального проекту (посилання)
План впровадження проекту (посилання)

Навчальні цілі

Під час виконання дослідницької роботи учні зясують сучасний стан розвитку заповідної справи нашого району. Набудуть навичок аналізу інформації та отримання даних. Учні навчаться співпрацювати в групах, ефективно розподіляти час та робоче навантаження, здобудуть навички пошуку додаткової інформації за допомогою різноманітної літератури, ресурсів Інтернету, навчаться демонструвати результати за допомогою створення презентацій.

Опис оцінювання

 

 До початку роботи з проектом створюється публікація для учнів, де вісвітлюється актуальність обраної для проекту теми. На початку роботи з проектом учні отримують випереджальне завдання відповісти на  запитання вчителя, сформульованих у вигляді тестів, створюється схема З-Х-Д, яка використовується для оцінювання початкових знань, обдумування питань для дослідницької роботи та рефлексії. Оцінюється рівень володіння учнями ІКТ.
Впродовж роботи над проектом ведеться спеціальний журнал досліджень. Учитель оцінює записи учнів за допомогою бланку оцінок. Проводиться діагностика рівня компетентності учнів з теми.
Учитель знайомить учнів з методикою виконання проектних робіт та пропонує учням виконати проектну роботу. За допомогою учительської презентації, яка демонструється учням, учитель зацікавлює дітей до роботи з проектом. Акцентує увагу на актуальність теми, так як збереження природи рідного краю повинно хвилювати кожну людину.
Після заповнення учнями бланку З-Х-Д учитель має уявлення про попередні знання учнів з теми.
Учитель об'єднує дітей в групи, які отримують певні завдання. З кожною групою проводяться консультації, надаються рекомендації щодо джерел інформації.
Перша група Історикививчає історію розвитку заповідної справи району. Шукають інформацію в районній бібліотеці, використовують Інтернет-ресурси.
Друга група Екологизбирає інформацію про сучасний стан природоохоронних територій нашої місцевості. Аналізують інформацію, отриману в екологічгній службі району.
Третя група Аналітикидосліджує перспективи розвитку заповідної справи району. Учні будують діаграми, оформлюють карту.
Впродовж роботи над проектом відбувається самооцінювання учнів за допомогою контрольних списків, проводяться консультації вчителем.
Наприкінці роботи над проектом учні захищають свої презентації. Заповнюється таблиця З-Х-Д.

Відомості про автора

Канунік Любов Василівна

Вчитель географії

Балаклійска загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А.Тризни

Місто Балаклія, Харківська область

lkan1966@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03.10.12 – 25.10.12

Місце проведення тренінгу

Балаклійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені О.А. Тризни

Тренери

Овсієнко Надія Володимирівна
Continue

1 комментарий:

  1. Природоохоронна тема досить актуальна на наш час, а пройти стежками рідного краю, особливо важливо. Мені сподобалась тема проекту. На жаль не всі документи вдалося переглянути.

    ОтветитьУдалить